Úvodní strana » Články
 • Čeští chovatelé ukázali na ANIMAL TECH to nejlepší z chovu

  Na brněnském veletrhu ANIMAL TECH probíhala od 5. do 8. září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat. Tento mezinárodní veletrh je pro chovatele vítanou možností, jak se mohou pochlubit svými zvířaty a jejich úspěchy. Do samotné organizace se zapojují také děti a žáci středních zemědělských škol.

 • Kravín, tábor pro telátka

  Pojďte se s námi podívat pod pokličku příměstského tábora „Kravín, tábor pro telátka“, pořádaného v 1. zemědělské a.s. Chorušice.

 • Země živitelka 2021. Jaká byla?

  „Žeru kvalitu!“ stálo na propagačním sloganu jednoho ze stánků na výstavě Země živitelka. Tento konkrétní slogan chtěl návštěvníky upozornit na to, že v České republice má pěstování modrého máku výsadní postavení a že český mák má chráněné zeměpisné označení (jinde ho pěstovat nesmí). A že se z máku neblbne, ale naopak je našemu organismu velmi prospěšný.

 • Naučná stezka ZŽ! na ANIMAL TECH (Brno, dne 8. 9. 2021)

  Na brněnském výstavišti se od 5. do 8. září 2021 bude konat mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH (společně s Národní výstavou hospodářských zvířat).

 • Práce nad poznávacími materiály: Montessori Pardubice

  Každý školní rok probíráme s žáky zemědělské práce a činnosti na poli. Letos jsme byli hodně ovlivněni distanční výukou. V domácím prostředí jsem hledala pomůcky či aktivity, které bych mohla dětem připravit.

 • Stezkou prošlo 140 žáků

  V červnu probíhala ve spolupráci se Zemědělstvím žije! akce na školní farmě Základní školy a mateřské školy Kyselka.

 • Dny českého zemědělství se konají ve dnech 24. září až 2. října 2021

  Zemědělský svaz České republiky i letos pokračuje v úspěšné celorepublikové akci Dny českého zemědělství, k níž se připojí na 60 podniků a farem. Jednotný celorepublikový termín konání je stanoven na 24. září – 2. října 2021, tedy tak, aby ve všední dny mohly být pozvány děti ze škol a vybranou sobotu či neděli laická veřejnost, vlastníci půdy, členové družstev atd.

 • Škola hrou: Badatelský tábor v ZŠ Kyselka

  Pro některé děti škola skončí 30. června a už je ani nenapadne se do ní během školních prázdnin vracet. Dnes vám povíme o zajímavě koncipované škole, do které se děti na týden vrátily, a moc rády.

 • Kroužky dětí ukončeny opékáním

  Celkem 19 dětí navštěvovalo naše agroenvironmentální kroužky ve Sloupnici a v Němčicích.

 • Samosběr jahod. Kupte si je přímo na plantáži!

  Na českých jahodových plantážích na různých místech České republiky postupně dozrávají jahody. Přijďte si je natrhat!

Aktuality

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.