Úvodní strana » Články » Mistrovství republiky jízdy zručnosti traktoru s vlekem se jelo ve Vysočina Areně

Mistrovství republiky jízdy zručnosti traktoru s vlekem se jelo ve Vysočina Areně

Kraj Vysočina a firma Moreau Agri, dodavatel strojů pro zemědělství, uspořádaly v Novém Městě na Moravě ve Vysočina Areně 20. června 2024 akci nazvanou Zetor Show. Organizátoři nabídli veřejnosti bohatý program plný zábavy, hudby a soutěží. K vidění tu byly jak staré, tak i ty nejnovější stroje značky Zetor a akci využila k sebeprezentaci svých oborů také řada středních škol.

ČZA Humpolec postavila na konci areálu trať pro finálovou jízdu zručnosti. Té se účastnilo 6 dívek a 24 chlapců. Počasí akci přálo a kolem 14. hodiny jsme mohli za účasti Pavla Hájka, radního Kraje Vysočina, vyhlásit výsledky. Vítězkou kategorie dívek se stala Michaela Biemanová ze Zem. ak. a Gym. Hořice, která dojela v čase 05:57 a čtyřmi trestnými body. Druhé místo obsadila Lucie Klapetková z MSŠZe a přírodovědná Opava s časem 04:14 a sedmi trestnými body a na třetím místě se umístila Kristýna Salačová ze SZeŠ Brandýs n. L. s časem 05:36 a šesti trestnými body.

V kategorii chlapců se i letos odehrálo malé drama, které se týkalo druhého a třetího místa. Jako třetí se umístil Adam Urbanec ze SOU zemědělské a služeb Dačice s časem 4:36 a třemi trestnými body, se stejným počtem trestných bodů i stejným časem se umístil na druhém místě Václav Dušek ze SOU Blatná. O jejich pořadí proto rozhodly až čtyři setiny vteřiny (4:36:02 vs 4:36.06). Vítězem kategorie chlapci se stal Tomáš Sodomka ze SŠT Vysoké Mýto, který dojel v čase 05:51 s jediným trestným bodem.

Vítěz i vítězka jízdy převzali putovní pohár jízdy zručnosti a dostali hodnotné ceny. S prázdnou ale neodešel žádný soutěžící, ani ti diskvalifikovaní.

Děkujeme touto cestou všem sponzorům: Kraji Vysočina, Moreau Agri, Schaumann, Profi Press, Agra, Pomona Těšetice, Mendelova univerzita, Farmet, Svaz holštýnského skotu, Kopecký Autosalon a Selgen.

Děkujeme  pořadatelské škole ČZA Humpolec za zajištění bezpečné tratě i pódia, kde běžela časomíra a proběhlo i vyhlášení soutěže. Děkujeme také oběma čárovým rozhodčím z pořadatelské školy a dále Josefu Orságovi ze Zetoru, že se ujal funkce hlavního rozhodčího. A velmi děkujeme všem učitelům, kteří své žáky a žákyně doprovodili a na soutěž je výborně připravili!

Těšíme se na další ročník, jehož pořadatelem bude Střední škola technická Vysoké Mýto. Vítězce a vítězi srdečně gratulujeme!

Výsledkové listiny najdete zde.

IMG-20240620-WA0024.jpg

IMG-20240620-WA0022.jpg

IMG-20240620-WA0020.jpg

IMG-20240620-WA0028.jpg

IMG-20240620-WA0027.jpg

Aktuality

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.