Úvodní strana » Články
 • Stánek Zemědělství žije! děti baví

  V uplynulých týdnech jsme se se stánkem Zemědělství žije! účastnili celé řady akcí po celé České republice. Za všechny uvádíme v krátkosti alespoň ty nejvýraznější akce.

 • Najdi se v zemědělství! (soutěž pro youtubery)

  Pro studenty středních škol se zemědělským zaměřením jsme připravili soutěž pro mladé youtubery. Zapojte se do ní i vy!

 • Ve Včelíně v Brništi to žije!

  V Brništi si mohou děti na vlastní kůži vyzkoušet, zda se by se jim jednou líbilo pracovat v zemědělství. Centrum inkluzivního vzdělávání Včelín se od školního roku 2021/2022 otevřelo pro děti z mateřských a základních škol a hendikepované. Přeshraniční vzdělávací program „Hledám své povolání snů“ dává dětem možnost vyzkoušet si například péči o krávy, včely, slepice a krocany, nebo práci se dřevem a kovem.

 • Excelentní soutěžící na výstavě zemědělské techniky v Kámeni

  Ve dnech 15. – 16. září 2021 proběhla celostátní kontraktační výstava a předvádění zemědělské techniky v Kámeni (u Pacova). Akci navštívily tisíce lidí a nechyběl na ní ani náš stánek Zemědělství žije!

 • Čeští chovatelé ukázali na ANIMAL TECH to nejlepší z chovu

  Na brněnském veletrhu ANIMAL TECH probíhala od 5. do 8. září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat. Tento mezinárodní veletrh je pro chovatele vítanou možností, jak se mohou pochlubit svými zvířaty a jejich úspěchy. Do samotné organizace se zapojují také děti a žáci středních zemědělských škol.

 • Kravín, tábor pro telátka

  Pojďte se s námi podívat pod pokličku příměstského tábora „Kravín, tábor pro telátka“, pořádaného v 1. zemědělské a.s. Chorušice.

 • Země živitelka 2021. Jaká byla?

  „Žeru kvalitu!“ stálo na propagačním sloganu jednoho ze stánků na výstavě Země živitelka. Tento konkrétní slogan chtěl návštěvníky upozornit na to, že v České republice má pěstování modrého máku výsadní postavení a že český mák má chráněné zeměpisné označení (jinde ho pěstovat nesmí). A že se z máku neblbne, ale naopak je našemu organismu velmi prospěšný.

 • Naučná stezka ZŽ! na ANIMAL TECH (Brno, dne 8. 9. 2021)

  Na brněnském výstavišti se od 5. do 8. září 2021 bude konat mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH (společně s Národní výstavou hospodářských zvířat).

 • Práce nad poznávacími materiály: Montessori Pardubice

  Každý školní rok probíráme s žáky zemědělské práce a činnosti na poli. Letos jsme byli hodně ovlivněni distanční výukou. V domácím prostředí jsem hledala pomůcky či aktivity, které bych mohla dětem připravit.

 • Stezkou prošlo 140 žáků

  V červnu probíhala ve spolupráci se Zemědělstvím žije! akce na školní farmě Základní školy a mateřské školy Kyselka.

Aktuality

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.