Úvodní strana » Články » Zemědělská výstava v Kroměříži

Zemědělská výstava v Kroměříži

V sobotu 11. června 2022 proběhl v areálu Navos a.s. již třináctý ročník Zemědělské výstavy. V plné kráse se představily dojné krávy několika plemen a masný skot.

Velký zájem byl o prasata. Nad očekávání pro chovatele prasat byly děti s rodiči, kteří se zapojili do přehlídky a představili celou prasečí rodinku.

Program zpestřily ukázky koní, jízdy v kočárech, přehlídka policie na koních, westernová show a ukázky psích dovedností. Nechyběli ani králíci, holuby, slepice a ostatní drobná domácí zvířata vhodná pro odchov.

Pozadu nezůstala ani zemědělská technika. Veřejnosti se představilo na 50 nejrůznějších strojů. Pro děti bylo připraveno hned několik atrakcí jako skákací traktor, dětský koutek. Velká ohlas mělo zrniště, které lákalo malé i velké návštěvníky.

Návštěvníci si přišli na své také co do chutí, měli možnost si zakoupit regionální produkty, sýry, zmrzliny, koláče a řadu dalších dobrot.

Věříme, že každý, kdo přišel, byl spokojen. Těšíme se na další 14. ročník v roce 2024.

Ing. Jana Brázdilová

Aktuality

  • Francouzští studenti v ZD Ostaš

    Zemědělské družstvo Ostaš umožnilo francouzským studentům exkurzi do provozu robotické farmy v České Metuji.

  • Zemědělci otevírají své provozy veřejnosti

    Dny otevřených dveří realizují vybrané zemědělské podniky, školní statky a farmy po celé republice na míru dle vlastních možností. Letos se budou Dny českého zemědělství konat v pátek 21. června 2024 a v sobotu 22. června 2024, ale podniky se veřejnosti otevírají v průběhu celého roku! Na všechny Dny otevřených dveří jste srdečně zváni! Pro více informací nahlédněte do přehledu podniků, které už Dny českého zemědělství mají pevně stanoveny.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.