Úvodní strana » Články » Web Najdizemedelce.cz slaví úspěch

Web Najdizemedelce.cz slaví úspěch

Zemědělský svaz České republiky pro vás již více než dva roky spravuje mapu zemědělců, kteří své plodiny a produkty prodávají přímo ze dvora.

S cílem podpořit přímý prodej od českých farmářů a usnadnit tak spotřebiteli přístup k čerstvým českým potravinám jsme vytvořili web Najdizemedelce.cz, kde můžete po zadání polohy snadno nalézt zemědělce ve svém okolí, informace o jeho sortimentu a otevírací dobu prodejního místa. Lidem se tak otevřela snadnější cesta, jak si nakoupit například domácí brambory, jablka, mléčné výrobky, maso či vejce.

Obrázek1.jpg

Registrace nových zemědělců do mapy Najdizemedelce.cz je velice jednoduchá a rychlá. Stačí navštívit náš web, vyplnit kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme. Pokud máte ve svém okolí farmáře, který prodává ze dvora a v naší mapě jste ho nenalezli, neváhejte mu tuto možnost doporučit. V současné době máme v mapě více než 400 prodejních míst a jejich počet neustále roste. Dopřejte si kvalitní lokální potraviny a podpořte české zemědělce.

 

Aktuality

  • Zemědělství žije! i v Praze

    Prosinec byl pro nás ve znamení besed na základních školách v Praze. Navštívili jsme Základní školu Korunovační na Letné a Základní a mateřskou školu Jaroslava Seiferta na Žižkově. Povídání a poznávací soutěže doprovázela vánoční atmosféra a mnoho smíchu. Těšíme se na další setkání.

  • „Nestačí jen smysluplně naplánovat a napsat kurikulum,“ říká garantka zemědělských oborů SŠ

    Se Zdeňkou Szebestovou z Národního pedagogického institutu ČR a expertním členem pracovní skupiny tohoto projektu jsme hovořily o návrzích a vizích inovace oborové soustavy v zemědělství pro střední školy. Jednou z vizí je zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím rozvoje spolupráce škol a firem. Například, že by zemědělci na sebe vzali část zodpovědnosti za vzdělávání třeba prostřednictvím poskytování většího rozsahu kvalitních praxí pro žáky zemědělských oborů. Do budoucna by tak škola nemusela být jediným vzdělávacím subjektem, ale – s patřičným zázemím – by vzdělávání mohlo být přeneseno, častěji, než je tomu nyní, do praxe, a naopak odborníci z praxe by mohli učit na školách. K zavedení změn je však zapotřebí konsenzu mnoha aktérů. Jak zařídit, aby s výsledkem byli spokojeni zaměstnavatelé, školy a konečně i žáci? Proč je důležité nastavit oborovou soustavu tak, aby byla prostupná, flexibilní a umožňovala celoživotní vzdělávání? „Do budoucna se budeme muset celoživotně vzdělávat

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.