Úvodní strana » Články » Sejdeme se na Zemi živitelce

Sejdeme se na Zemi živitelce

Již za necelý týden se otevřou brány českobudějovického výstaviště a začne tradiční výstava Země živitelka, jejíž součástí jsou i národní dožínky. Snad již v té době budete mít svoji úrodu pod střechou a budete mít čas, a hlavně chuť přijet. Novinek, které by vás zajímali z profesionálního hlediska, zřejmě příliš nenajdete, od toho jsou jiné speciálně zaměřené akce. Ale je to dobrá příležitost pro setkání s kolegy z oboru, s obchodními partnery a hlavně přáteli. Věřím, že se mezi přátele mohu počítat i já a všichni mí kolegové z kanceláře.

V souladu s celkovým zaměřením výstavy se na výstavě představí naše organizace a ukážeme především laické i odborné veřejnosti, kam jsme se posunuli. Tradičně v pavilonu T1 ukážeme průřez aktivitami našeho svazu. Velkou pozornost tradičně věnujeme mládeži, takže významná část naší expozice bude tvořena programem Zemědělství žije!, kde si kolegové připravili řadu poznávacích aktivit pro naše nejmenší. Podařilo se nám domluvit několik výrobců potravin z řad našich členů, takže návštěvníci budou mít možnost jak ochutnat, tak si od nich tyto potraviny i koupit. Zjistí tak, že na trhu nejsou jen výrobky tradičních potravinářských firem nebo od drobných zemědělců. Že skutečnost je daleko pestřejší a že i naši členové se věnují dalšímu zpracování své produkce.

Samozřejmě nebudou chybět ani informace pro odborné návštěvníky. Svoji činnost bude prezentovat Česká technologická platforma pro zemědělství, naše dceřiná společnost Institut pro vzdělávání v zemědělství a přítomni budou po všechny pracovní dny i naši právníci. Chybět nebude ani nová společnost Agrojobs, kterou jsme zřídili v tomto roce a jejímž posláním je zajistit dostatek kvalifikovaných pracovníků, především našim členům.

Každá zemědělská výstava je ale především o setkávání. Pokud budete mít cestu na Zemi živitelku, můžete se u nás zastavit prostě jen tak, na kus řeči. Rádi vás na našem stánku v pavilonu T1 uvítáme.

Vladimír Pícha

V rámci naší expozice můžete ochutnat i zakoupit mléčné výrobky od ZD Sloupnice, uzeniny od ZD Čechtice a Řeznictví Sloupnice, nebo třeba pečivo z Dačické pekárny (RHEA HOLDING). Pro fajnšmekry a milovníky netradičních zeleninových specialit bude nabízet své produkty Bezva řepa. U společnosti RHEA HOLDING můžete mimo jiné ochutnat mošt, nebo víno z Vinařství Kolář. Všechny výstavní dny bude na našem stánku k ochutnání i koupi vynikající víno z Vinných sklepů Kutná Hora.

Snímek obrazovky 2023-08-18 204920.jpg

Aktuality

  • Na celý kraj najednou padla šedá clona a za necelých 20 minut bylo v ZOD Rataje „sklizeno“

    Po řádění supercely v ZOD Rataje v červenci tohoto roku zapsal pojišťovací agent do protokolu 99% škodu. Něco takového už dlouho neviděl. S předsedou družstva Ing. Josefem Sedláčkem jsme mluvili o tom, že se museli s touto ztrátou vyrovnat nejenom po stránce ekonomické, ale i po té psychologické. Vždyť z minuty na minutu přijdete o smysl své práce.

  • Jak ořou mistři

    Mistrovství České republiky v orbě. Podívejte se, jak započal trénink na Střední škole řemeslné v Jaroměři. Na Střední škole řemeslné v Jaroměři začal trénink na mistrovství republiky v orbě...

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.