Úvodní strana » Články » Pozitiva spojená s chovem skotu jsou opomíjena🐮

Pozitiva spojená s chovem skotu jsou opomíjena🐮

Maso je pro výživu lidstva naprosto esenciální, tvrdí přední vědci a současně varují, že veganství rozhodně není šetrnější k životnímu prostředí. Naopak existují vědecké důkazy, které spíše poukazují na opak – tedy, že chov hospodářských zvířat je stabilizačním faktorem pro klima životního prostředí.

Zemědělci se stále více cítí ohrožováni nepodloženými tvrzeními o škodlivosti chovu skotu. Vědci ve svých závěrech rovněž uvádí, že maso je rozhodující pro fyzické a duševní zdraví dětí a zároveň, že odklon od chovu hospodářských zvířat by nevedl ke zlepšení využití půdy.

Aktuality

  • Na návštěvě Salixu Morava a.s.

    Ve středu 9. září 2020 proběhl další Den českého zemědělství. Tentokrát jsme navštívili podnik Salix Morava a.s. v Horní Moštěnici.

  • Den pravdy aneb derniéra starého vola

    Na začátku září se v zemědělských podnicích po celé naší republice konají Dny českého zemědělství, jejichž smyslem je představit jednotlivé podniky široké veřejnosti. Dalším cílem těchto dnů je vysvětlit, proč a jakým způsobem podniky hospodaří, neboť veřejnost o práci zemědělců sdílí často mylné představy zakládající se na neznalosti praktických možností moderního hospodaření.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.