Úvodní strana » Články » Oslava sklizně na Letenské pláni

Oslava sklizně na Letenské pláni

Uplynulý víkend jsme se s naším projektem Zemědělství žije! zúčastnili Dožínek na Letenské pláni. Program celého dne byl velmi bohatý, zejména pro ty nejmenší návštěvníky.

Náš stánek Zemědělství žije! lákal dospělé i děti. Pro nejmenší návštěvníky jsme měli připravené poznávací soutěže, kde musí správně určit např. hospodářská zvířata, rostliny, nebo druhy zemědělských strojů. Velkým tahákem byla naučná stezka, kterou si mohli projít malí i velcí. Stezka na 13 stanovištích nabízí otázky úrovně od předškoláků po žáky druhého stupně ZŠ. Nejobtížnější úroveň otázek byla nakonec často oříškem i pro dospělé, kteří se hojně zastavovali u našeho plakátu „Není burger jako burger“. Na něm demonstrujeme rozdíly mezi 100% hovězím a veganským burgerem.

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.05 (2).jpg

V rámci Dožínek proběhlo také vyhlášení potravin oceněných značkou Regionální potravina ve Středočeském kraji, kde se úspěšně umístilo hned několik našich členů. Agro Podlesí a.s. získalo pro letošek ocenění za svou vynikající zakysanou smetanu, AGRO Jesenice u Prahy a.s. za svůj hluboce zmrazený český hrášek. Všem oceněným velice gratulujeme!

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.19.28 (1).jpg

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.06.jpg

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.09 (1).jpg

 

Aktuality

  • Na celý kraj najednou padla šedá clona a za necelých 20 minut bylo v ZOD Rataje „sklizeno“

    Po řádění supercely v ZOD Rataje v červenci tohoto roku zapsal pojišťovací agent do protokolu 99% škodu. Něco takového už dlouho neviděl. S předsedou družstva Ing. Josefem Sedláčkem jsme mluvili o tom, že se museli s touto ztrátou vyrovnat nejenom po stránce ekonomické, ale i po té psychologické. Vždyť z minuty na minutu přijdete o smysl své práce.

  • Jak ořou mistři

    Mistrovství České republiky v orbě. Podívejte se, jak započal trénink na Střední škole řemeslné v Jaroměři. Na Střední škole řemeslné v Jaroměři začal trénink na mistrovství republiky v orbě...

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.