Úvodní strana » Články » Oslava sklizně na Letenské pláni

Oslava sklizně na Letenské pláni

Uplynulý víkend jsme se s naším projektem Zemědělství žije! zúčastnili Dožínek na Letenské pláni. Program celého dne byl velmi bohatý, zejména pro ty nejmenší návštěvníky.

Náš stánek Zemědělství žije! lákal dospělé i děti. Pro nejmenší návštěvníky jsme měli připravené poznávací soutěže, kde musí správně určit např. hospodářská zvířata, rostliny, nebo druhy zemědělských strojů. Velkým tahákem byla naučná stezka, kterou si mohli projít malí i velcí. Stezka na 13 stanovištích nabízí otázky úrovně od předškoláků po žáky druhého stupně ZŠ. Nejobtížnější úroveň otázek byla nakonec často oříškem i pro dospělé, kteří se hojně zastavovali u našeho plakátu „Není burger jako burger“. Na něm demonstrujeme rozdíly mezi 100% hovězím a veganským burgerem.

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.05 (2).jpg

V rámci Dožínek proběhlo také vyhlášení potravin oceněných značkou Regionální potravina ve Středočeském kraji, kde se úspěšně umístilo hned několik našich členů. Agro Podlesí a.s. získalo pro letošek ocenění za svou vynikající zakysanou smetanu, AGRO Jesenice u Prahy a.s. za svůj hluboce zmrazený český hrášek. Všem oceněným velice gratulujeme!

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.19.28 (1).jpg

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.06.jpg

WhatsApp Image 2023-09-05 at 08.20.09 (1).jpg

 

Aktuality

  • Jarní zemědělec 2024

    Na Výstavišti Lysá nad Labem právě probíhá 58. veletrh zemědělství, zahrádkářství a potravinářství, Jarní zemědělec 2024. Letošní ročník je spojen s výstavou zemědělské techniky. Náš stánek Zemědělství žije! najdete uprostřed zvířecího pavilonu. Navštivte nás, můžete si zasoutěžit v poznávání zvířat, zemědělských plodin, semen, či si zkusit své znalosti na naučné stezce o zemědělství. Jsme tu pro všechny věkové kategorie, od předškoláků po středoškoláky, až do neděle 24.3.

  • Zemědělství žije! i v Praze

    Prosinec byl pro nás ve znamení besed na základních školách v Praze. Navštívili jsme Základní školu Korunovační na Letné a Základní a mateřskou školu Jaroslava Seiferta na Žižkově. Povídání a poznávací soutěže doprovázela vánoční atmosféra a mnoho smíchu. Těšíme se na další setkání.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.