Úvodní strana » Články » Ocenění vítězů soutěže Najdi se v zemědělství!

Ocenění vítězů soutěže Najdi se v zemědělství!

Slavnostní předání cen účastníkům naší soutěže pro mladé youtubery Najdi se v zemědělství! se uskutečnilo ve středu 9. 3. 2022 v sále KD ve Větrném Jeníkově.

Srdečně blahopřejeme studentům ze SZeŠ a VOŠ Chrudimi (1. místo), SŠ Rokycany (2. místo), SSŠZe Pozďatín (3. místo), SZeŠ a SOŠ Poděbrady (4. místo) a z VOŠ a SZEŠ Benešov (5. místo). Studenti v doprovodu svých učitelů vyslechli některé příspěvky přednesené na společném zasedání Představenstva ZS ČR (přednášela např. Linda Stuchlíková z MŽP ČR, Martin Šebestyán ze SZIF ČR a Bohumír Dufek z ASO ČR) a na závěr jsme zhlédli vítězný videospot.

Děkujeme také společnostem Manetech, Česká spořitelna, MJM Agro, OK HOLDING, SCHAUMANN, Agri-Precision a Michelin za sponzorské dary, které výherce velmi potěšily.

Fotografie ze slavnostního předání si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže.

_MG_1521_e.jpg

 

IMG_1874.jpg

IMG_1875.jpg

IMG_1910.jpg

IMG_1915.jpg

IMG_1927.jpg

IMG_1930.jpg

IMG_1886.jpg

IMG_1887.jpg

IMG_1890.jpg

IMG_1893.jpg

IMG_1902.jpg

IMG_1908.jpg

_MG_1578_e.jpg

IMG_1921.jpg

1_1.jpg

 

Aktuality

  • Zemědělství žije! i v Praze

    Prosinec byl pro nás ve znamení besed na základních školách v Praze. Navštívili jsme Základní školu Korunovační na Letné a Základní a mateřskou školu Jaroslava Seiferta na Žižkově. Povídání a poznávací soutěže doprovázela vánoční atmosféra a mnoho smíchu. Těšíme se na další setkání.

  • „Nestačí jen smysluplně naplánovat a napsat kurikulum,“ říká garantka zemědělských oborů SŠ

    Se Zdeňkou Szebestovou z Národního pedagogického institutu ČR a expertním členem pracovní skupiny tohoto projektu jsme hovořily o návrzích a vizích inovace oborové soustavy v zemědělství pro střední školy. Jednou z vizí je zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím rozvoje spolupráce škol a firem. Například, že by zemědělci na sebe vzali část zodpovědnosti za vzdělávání třeba prostřednictvím poskytování většího rozsahu kvalitních praxí pro žáky zemědělských oborů. Do budoucna by tak škola nemusela být jediným vzdělávacím subjektem, ale – s patřičným zázemím – by vzdělávání mohlo být přeneseno, častěji, než je tomu nyní, do praxe, a naopak odborníci z praxe by mohli učit na školách. K zavedení změn je však zapotřebí konsenzu mnoha aktérů. Jak zařídit, aby s výsledkem byli spokojeni zaměstnavatelé, školy a konečně i žáci? Proč je důležité nastavit oborovou soustavu tak, aby byla prostupná, flexibilní a umožňovala celoživotní vzdělávání? „Do budoucna se budeme muset celoživotně vzdělávat

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.