Úvodní strana » Články » Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Zemědělství žije! Musí žít, abychom žili i my. Dnes to pociťujeme možná mnohem víc, než kdykoliv jindy. A proto považujeme od začátku zemědělství za jeden z nejdůležitějších oborů pro život. 

Pomoc s prací v zemědělských podnicích 

To je také důvod k tomu, abychom se v současnosti zaměřili v první řadě na pomoc zemědělským podnikům, které se mohou dostat do situace, kdy nebudou mít dostatek pracovníků na bezproblémový chod farmy. V případě, že je mezi vámi někdo, kdo by pro případ nouze byl ochoten nabídnou svou pomoc při dojení, péči o zvířata či při začínajících pracích na poli, určitě se zaregistrujte na webu Zemědělského svazu a my předáme tuto informaci podnikům, které v případě, že budou pracovníka potřebovat, vás zkontaktují. 

Jsme tu pro vás, dnes můžete i Vy pro všechny. Děkujme!!!

Odbouráváme mýty a soutěžíme

Pokud jste doma a staráte se třeba o své potomky, což v tuto chvíli vyžaduje mnohem více trpělivosti, než kdykoliv předtím, určitě oceníte jakoukoliv aktivitu navíc, která vaše děti na chvíli zabaví a přitom přinese něco naučného. Pak vás zveme na náš youtube kanál, kde je ke shlédnutí několik videí o zemědělství, v sekci materiály naleznete odkazy nejen na naučné materiály na google disku, ale i na interaktivní hry. 

V souvislosti se zrušenou výstavou Nejen ve stáji vás také zveme alespoň k virtuálním informacím v podobě krátké informace a malé vědomostní soutěže. Sledujte proto náš facebookový profil, kde každý den zveřejníme novou výzvu. 

 

 

Aktuality

  • Není mléko jako mléko

    Máte rádi mléko? Já strašně. Poslední dobou je však velký trend nahrazovat živočišná mléka rostlinnými nápoji. I já jsem tomuto trendu chtěla na chvíli podlehnout. Vyzkoušela jsem tedy několik druhů těchto rostlinných nápojů, které jsou v obchodech dostupné.

  • Najdi svého zemědělce – mapa s více než 360 prodejními místy

    Zemědělský svaz ČR vytvořil projekt Najdi svého zemědělce, jehož cílem je přiblížit prodejní místa výrobců a chovatelů konečnému spotřebiteli.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.