Úvodní strana » Články » Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Zemědělství žije! Musí žít, abychom žili i my. Dnes to pociťujeme možná mnohem víc, než kdykoliv jindy. A proto považujeme od začátku zemědělství za jeden z nejdůležitějších oborů pro život. 

Pomoc s prací v zemědělských podnicích 

To je také důvod k tomu, abychom se v současnosti zaměřili v první řadě na pomoc zemědělským podnikům, které se mohou dostat do situace, kdy nebudou mít dostatek pracovníků na bezproblémový chod farmy. V případě, že je mezi vámi někdo, kdo by pro případ nouze byl ochoten nabídnou svou pomoc při dojení, péči o zvířata či při začínajících pracích na poli, určitě se zaregistrujte na webu Zemědělského svazu a my předáme tuto informaci podnikům, které v případě, že budou pracovníka potřebovat, vás zkontaktují. 

Jsme tu pro vás, dnes můžete i Vy pro všechny. Děkujme!!!

Odbouráváme mýty a soutěžíme

Pokud jste doma a staráte se třeba o své potomky, což v tuto chvíli vyžaduje mnohem více trpělivosti, než kdykoliv předtím, určitě oceníte jakoukoliv aktivitu navíc, která vaše děti na chvíli zabaví a přitom přinese něco naučného. Pak vás zveme na náš youtube kanál, kde je ke shlédnutí několik videí o zemědělství, v sekci materiály naleznete odkazy nejen na naučné materiály na google disku, ale i na interaktivní hry. 

V souvislosti se zrušenou výstavou Nejen ve stáji vás také zveme alespoň k virtuálním informacím v podobě krátké informace a malé vědomostní soutěže. Sledujte proto náš facebookový profil, kde každý den zveřejníme novou výzvu. 

 

 

Aktuality

  • Dny českého zemědělství mají nový termín

    vzhledem k současné situaci měníme hlavní termín Dnů českého zemědělství, který se měl konat 12. – 20. června 2020 na nový podzimní termín 25. září až 3. října 2020. Navzdory nejisté situaci se k akci hlásí další podniky, které otevřou své brány, aby veřejnosti ukázaly, že zvířata i ve velkých stájích se mají dobře. Jedinou možností, jak veřejnost přesvědčit o nepravdách kolujících v médiích a na sociálních sítích je otevřít brány a ukázat, jak vypadají stáje a spojená hospodářská zvířata. Zkrátka otevíráme brány s podtitulem „Přesvědčte se na vlastní oči“.

  • Země živitelka se přesouvá na rok 2021

    Po zvážení všech okolností, které nastaly v souvislosti s pandemií COVID-19, a v zájmu ochrany zdraví všech návštěvníků, vystavovatelů i zaměstnanců, se Výstaviště České Budějovice a.s. rozhodlo po dohodě s Ministerstvem zemědělství a svým jediným akcionářem PGRLF, a.s., odložit letošní 47. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Veletrh se, včetně hlavních témat, zaměření i programu, uskuteční ve dnech 26. – 31. srpna 2021.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.