Úvodní strana » Články » Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

Zemědělství žije! Musí žít, abychom žili i my. Dnes to pociťujeme možná mnohem víc, než kdykoliv jindy. A proto považujeme od začátku zemědělství za jeden z nejdůležitějších oborů pro život. 

Pomoc s prací v zemědělských podnicích 

To je také důvod k tomu, abychom se v současnosti zaměřili v první řadě na pomoc zemědělským podnikům, které se mohou dostat do situace, kdy nebudou mít dostatek pracovníků na bezproblémový chod farmy. V případě, že je mezi vámi někdo, kdo by pro případ nouze byl ochoten nabídnou svou pomoc při dojení, péči o zvířata či při začínajících pracích na poli, určitě se zaregistrujte na webu Zemědělského svazu a my předáme tuto informaci podnikům, které v případě, že budou pracovníka potřebovat, vás zkontaktují. 

Jsme tu pro vás, dnes můžete i Vy pro všechny. Děkujme!!!

Odbouráváme mýty a soutěžíme

Pokud jste doma a staráte se třeba o své potomky, což v tuto chvíli vyžaduje mnohem více trpělivosti, než kdykoliv předtím, určitě oceníte jakoukoliv aktivitu navíc, která vaše děti na chvíli zabaví a přitom přinese něco naučného. Pak vás zveme na náš youtube kanál, kde je ke shlédnutí několik videí o zemědělství, v sekci materiály naleznete odkazy nejen na naučné materiály na google disku, ale i na interaktivní hry. 

V souvislosti se zrušenou výstavou Nejen ve stáji vás také zveme alespoň k virtuálním informacím v podobě krátké informace a malé vědomostní soutěže. Sledujte proto náš facebookový profil, kde každý den zveřejníme novou výzvu. 

 

 

Aktuality

  • Na návštěvě Salixu Morava a.s.

    Ve středu 9. září 2020 proběhl další Den českého zemědělství. Tentokrát jsme navštívili podnik Salix Morava a.s. v Horní Moštěnici.

  • Den pravdy aneb derniéra starého vola

    Na začátku září se v zemědělských podnicích po celé naší republice konají Dny českého zemědělství, jejichž smyslem je představit jednotlivé podniky široké veřejnosti. Dalším cílem těchto dnů je vysvětlit, proč a jakým způsobem podniky hospodaří, neboť veřejnost o práci zemědělců sdílí často mylné představy zakládající se na neznalosti praktických možností moderního hospodaření.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.