Úvodní strana » Články » Lomnický selský den

Lomnický selský den

Uplynulý víkend jsme se s naším stánkem Zemědělství žije! vydali do podhůří Jizerských hor na Selský den, který pořádal ZEOS Lomnice v Lomnici nad Popelkou.

Program celého dne byl opravdu bohatý. Na našem stánku Zemědělství žije! bylo velmi rušno zejména dopoledne, kdy do areálu ZEOS Lomnice proudily třídy místních základních i mateřských škol. Děti soutěžily v poznávání plodin, hospodářských zvířat a zemědělské techniky, nebo zkoušely své znalosti o tom „Kde se bere jídlo“.

Návštěvníci si mohli ochutnat a nakoupit pekařské, mléčné a včelařské výrobky, lokální uzenářské speciality, nebo vyzkoušet místní mysliveckou kuchyni v podobě jelení svíčkové, či kančího guláše. Nechyběla ani ukázka hospodářských zvířat a moderní zemědělské techniky. V průběhu celého dne mohli návštěvníci také sledovat práci uměleckého řezbáře, který svými výrobky zdobí a vybavuje město a široké okolí.

Den plný pohody a smíchu, díky skvělé organizaci, nepokazilo ani větrné a deštivé počasí.

WhatsApp Image 2023-09-22 at 09.52.20 (1).jpg

20230922_103540 (1).jpg

 

20230922_105159.jpg

 

20230922_110300.jpg

WhatsApp Image 2023-09-22 at 19.35.50.jpg

WhatsApp Image 2023-09-22 at 19.35.55 (1).jpg

 

Aktuality

  • Besedování v Semilech

    V minulém týdnu jsme zavítali do Semil na besedu o zemědělství v rámci projektu „Najdi se v zemědělství“. V malebném podhůří Jizerských hor jsme navštívili žáky druhých a čtvrtých tříd Základní školy speciální, Semily.

  • Dutinoví pěvci osídlili budky nainstalované v otevřené zemědělské krajině velmi rychle

    Projektu Stanislava Šimka na obnovu populací dutinových pěvců v zemědělské krajině není ani rok a už přinesl výsledky, které jsou nad očekávání. Nově vyvěšené budky v krajině, která je využívána pro produkční formu hospodaření, ptáci okamžitě obsadili, zahnízdili v nich a vyvedli novou generaci. Do lokalit, pro které byl typický nedostatek přirozených dutin, se tak začínají vracet zástupci dutinových pěvců a s nimi i ptačí zpěv. O další vyvěšování budek mají zájem už nejenom zemědělské podniky, ale i podniky, jejichž předmět činnosti se zemědělstvím vůbec nesouvisí.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.