Úvodní strana » Články » Letošní jízda zručnosti se ruší

Letošní jízda zručnosti se ruší

Po dohodě s organizátory oblastních kol Jízdy zručnosti traktoru s vlekem se ruší tento ročník této oblíbené soutěže středních škol se zemědělskými obory. V loňském roce se podařilo uspořádat šest oblastních kol pro sedm regionů České republiky. Těchto kol se i přes přijatá přísná hygienická opatření zúčastnilo 84 studentů ze 22 středních škol.

Finálová jízda, mistrovství republiky, se již kvůli uzavření škol nemohla uskutečnit. Vzhledem k dlouhé prodlevě vyplývající z přijatých opatření bylo nejprve zrušeno finále minulého ročníku a následně i celý ročník soutěže Jízda zručnosti 2021. Vzhledem k nutnosti nahradit odbornou výuku není v silách pořadatelů zajistit v letošním roce odpovídající průběh soutěže. Věříme, že se podaří uskutečnit další ročník soutěže v příštím roce.IMG_20201001_105442.jpg

IMG-20201001-WA0004.jpg

Aktuality

  • Agrospol, a.d. Knínice představil nový kravín veřejnosti

    V roce 2020 byl vybudován ve středisku Vanovice moderní kravín pro 482 dojnic. Z důvodu informovanosti veřejnosti o českém zemědělství se vedení Agrospolu Knínice rozhodlo uspořádat pro širokou veřejnost Den otevřených dveří ve středisku Vanovice, s představením tohoto nového kravína.

  • Byli bychom sami proti sobě, kdybychom se o půdu dobře nestarali

    Ekologické zemědělství má dnes zelenou a zemědělský podnik, který je „moc velký“ a není „eko“, podle médií za moc nestojí. Přitom podnik s i bez ekologické certifikace musí hospodařit tak, aby svou půdu i své okolí udržel v kvalitním stavu.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.