Úvodní strana » Články » Dny českého zemědělství se konají 16. až 17. června 2023

Dny českého zemědělství se konají 16. až 17. června 2023

Dny otevřených dveří realizují vybrané zemědělské podniky, školní statky a farmy po celé republice na míru dle vlastních možností.

Letos se budou Dny českého zemědělství konat v pátek 16. června 2023 a v sobotu 17. června 2023.

Pro více informací nahlédněte do přehledu podniků, které už Dny českého zemědělství mají pevně stanoveny.

Na všechny Dny otevřených dveří jste srdečně zváni!

V Plzeňském kraji ve společnosti Měcholupská zemědělská, a.s. slavnostně otevřou novou robotickou stáj (16. 6. 2023). V Ústeckém kraji v Litoměřicích Vám doporučujeme návštěvu společnosti ASTUR Straškov (16. – 17. 6. 2023).

Ve společnosti MORAVSEED CZ a.s. Mikulov (17. 6. 2023) v Jihomoravském kraji se specializují na zahradní osiva a můžete se tu těšit na komentované prohlídky po laboratoři. V Pardubickém kraji v ZD Sloupnice (16. – 17. 6. 2023) budou pro návštěvníky otevřeny všechny provozovny a těšit se můžete na prohlídku moderního kravínu i ukázku zemědělské techniky.

Společnost TOPAGRA spol. s.r.o. (16. 6. 2023) ve Zlínském kraji pořádá pro veřejnost komentované prohlídky. Podíváte se na odchovnu telat a můžete navštívit automatizovanou dojírnu. V Zemědělské společnosti Devět křížů (17. 6. 2023) na pomezí Vysočiny dostanete na parkovišti hrací kartu a cestou do areálu se můžete příjemně zabavit. Čeká vás prohlídka robotické stáje, teletníku i ukázka zemědělské techniky nebo ochutnávka z vlastní minimlékárny.

Dny otevřených dveří představují jedinečnou možnost podívat se do reálného provozu, k hospodářským zvířatům, prohlédnout si zemědělskou techniku a dozvědět se mnoho zajímavostí a poznat dnešní zemědělství. Odborní pracovníci zodpoví vaše dotazy týkající se rostlinné i živočišné výroby, péče o zvířata, o půdu i o zemědělské technice a moderních technologiích.

Na co se můžete těšit?

 • komentované prohlídky areálu
 • prohlídky stájí
 • ukázky moderní zemědělské techniky
 • naučně zábavný informativní program pod hlavičkou projektu Zemědělství žije!
 • poznávací soutěže
 • naučná zemědělská stezka
 • dárečky a informativní brožury o zemědělství
 • další program závisí na vlastních možnostech konkrétního podniku

Nenechte si ujít tyto velmi zajímavé a oblíbené akce, kde můžete zažít i mnoho zábavy a nevšedních zážitků a dozvědět se informace o zemědělství, které jinde neuvidíte a neuslyšíte.

Aktuality

 • Do finálové jízdy zručnosti postupují... (průběžné výsledky oblastních kol)

  Do celorepublikového kola, které se bude konat 30. května 2023 v Podbořanech, postupují tito soutěžící:

 • V Mrákově hospodaří přirozeně

  Zemědělské obchodní družstvo Mrákov hospodaří v Plzeňském kraji u Domažlic. Půda je v této krajině ohrožena erozí, a proto tady způsob hospodaření přizpůsobují mnoha půdoochranným opatřením. O odpovědném hospodaření, které zohledňuje nejenom krajinu, ale také vztahy s lidmi, kteří v ní žijí, jsme hovořili s Ing. Jiřím Schambergerem, předsedou představenstva.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.