Úvodní strana » Aktivity » Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří představují jedinečnou možnost podívat se do reálného provozu, k hospodářským zvířatům, prohlédnout si zemědělskou techniku a dozvědět se mnoho zajímavostí a poznat dnešní zemědělství. Odborní pracovníci zodpoví vaše dotazy týkající se rostlinné i živočišné výroby, péče o zvířata, o půdu i o zemědělské technice a moderních technologiích.

Dny otevřených dveří realizují vybrané zemědělské podniky, školní statky a farmy po celé republice na míru dle vlastních možností. Základním kamenem dnů otevřených dveří jsou komentované prohlídky areálu zemědělského podniku s možností podívat se do stájí, prohlédnout si moderní zemědělské stroje. Doprovodné aktivity tvoří naučně zábavný informativní program pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! v podobě poznávacích soutěží a naučné zemědělské stezky. Další program je již odvislý od vlastních možností konkrétního podniku.

Dny českého zemědělství se budou konat letos především v hlavním termínu 12. až 20. června 2020. Pro aktuální přehled se podívejte na Dny českého zemědělství 2020, kde naleznete i pozvánky s programem a nenechte si ujít tyto velmi zajímavé a oblíbené akce, kde můžete zažít i mnoho zábavy a nevšedních zážitků a dozvědět se informace o zemědělství, které jinde neuvidíte a neuslyšíte.

Od roku 2019 realizují zemědělské podniky dny otevřených dveří pod jednotným názvem Dny českého zemědělství. Jednotná podoba je snáze uchopitelná z důvodu propagace, ale i koordinace akcí. K této akci se připojilo v roce 2019 necelých 60 podniků po celé republice.

Aktuality

  • Výstavy a dny otevřených dveří se odkládají či ruší

    Bohužel s ohledem na situaci kolem nákazy COVID-19 jsme nuceni mnoho aktivit zrušit, či přesunout na náhradní termíny. Sledujte proto naše stránky. Budeme Vás o situaci průběžně informovat. Prozatím se situace má takto:

  • Nové aktivity v souvislosti s koronavirem

    Zemědělství žije! Musí žít, abychom žili i my. Dnes to pociťujeme možná mnohem víc, než kdykoliv jindy. A proto považujeme od začátku zemědělství za jeden z nejdůležitějších oborů pro život.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.