Úvodní strana » Aktivity » Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří představují jedinečnou možnost podívat se do reálného provozu, k hospodářským zvířatům, prohlédnout si zemědělskou techniku a dozvědět se mnoho zajímavostí a poznat dnešní zemědělství. Odborní pracovníci zodpoví vaše dotazy týkající se rostlinné i živočišné výroby, péče o zvířata, o půdu i o zemědělské technice a moderních technologiích.

Dny otevřených dveří realizují vybrané zemědělské podniky, školní statky a farmy po celé republice na míru dle vlastních možností. Základním kamenem dnů otevřených dveří jsou komentované prohlídky areálu zemědělského podniku s možností podívat se do stájí, prohlédnout si moderní zemědělské stroje. Doprovodné aktivity tvoří naučně zábavný informativní program pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! v podobě poznávacích soutěží a naučné zemědělské stezky. Další program je již odvislý od vlastních možností konkrétního podniku.

Od roku 2019 realizují zemědělské podniky dny otevřených dveří pod jednotným názvem Dny českého zemědělství. Jednotná podoba je snáze uchopitelná z důvodu propagace, ale i koordinace akcí. K této akci se připojilo v roce 2019 necelých 60 podniků po celé republice.

Dny českého zemědělství se budou konat i v dalších letech v jednotném termínu, který je stanoven s ohledem na možnosti podniků, ale i na školy, které tvoří značnou část návštěvníků, na cca polovinu června. Pro konkrétní termíny ve vašem regionu sledujte naše webové stránky a nenechte si ujít tyto velmi zajímavé a oblíbené akce, kde můžete zažít i mnoho zábavy a nevšedních zážitků a dozvědět se informace o zemědělství, které jinde neuvidíte a neuslyšíte.

dod1.jpgdod2.jpg

dod2.jpgdod4.jpg

Aktuality

  • Nejen ve stáji aneb o životě hospodářských zvířat

    Zajímají vás hospodářská zvířata? Chcete se dozvědět něco o tom, jak žijí? Věděli jste, že i stáje dnes mohou být automatizované? A mnoho dalšího se můžete dozvědět na výstavě s názvem Nejen ve stáji.

  • Clever farming nejen pro studenty

    Zajímá vás moderní zemědělská technika? Víte přesně co vše obnáší precizní zemědělství? K čemu slouží výnosové mapy? Jak je to ve skutečnosti s používáním prostředků na ochranu rostlin? Jak nám napomáhá satelitní navigace? Kam směřuje vývoj v oblasti péče o zemědělskou půdu? Jak nám může pomoci chytré zemědělství? Nejen to, ale i mnohem více se dozvíte na přednáškách, které právě vám nabízíme u příležitosti konání veletrhu zemědělské techniky Techagro.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.