Úvodní strana » Aktivity » Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří představují jedinečnou možnost podívat se do reálného provozu, k hospodářským zvířatům, prohlédnout si zemědělskou techniku a dozvědět se mnoho zajímavostí a poznat dnešní zemědělství. Odborní pracovníci zodpoví vaše dotazy týkající se rostlinné i živočišné výroby, péče o zvířata, o půdu i o zemědělské technice a moderních technologiích.

Dny otevřených dveří realizují vybrané zemědělské podniky, školní statky a farmy po celé republice na míru dle vlastních možností. Základním kamenem dnů otevřených dveří jsou komentované prohlídky areálu zemědělského podniku s možností podívat se do stájí, prohlédnout si moderní zemědělské stroje. Doprovodné aktivity tvoří naučně zábavný informativní program pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! v podobě poznávacích soutěží a naučné zemědělské stezky. Další program je již odvislý od vlastních možností konkrétního podniku.

Dny českého zemědělství se z důvodu koronaviru budou letos konat v omezené míře na podzim  v termínu 25. září až 3. října 2020. Pro aktuální přehled se podívejte na Dny českého zemědělství 2020, kde naleznete i pozvánky s programem a nenechte si ujít tyto velmi zajímavé a oblíbené akce, kde můžete zažít i mnoho zábavy a nevšedních zážitků a dozvědět se informace o zemědělství, které jinde neuvidíte a neuslyšíte.

Od roku 2019 realizují zemědělské podniky dny otevřených dveří pod jednotným názvem Dny českého zemědělství. Jednotná podoba je snáze uchopitelná z důvodu propagace, ale i koordinace akcí. K této akci se připojilo v roce 2019 necelých 60 podniků po celé republice.

Aktuality

  • Dny českého zemědělství mají nový termín

    vzhledem k současné situaci měníme hlavní termín Dnů českého zemědělství, který se měl konat 12. – 20. června 2020 na nový podzimní termín 25. září až 3. října 2020. Navzdory nejisté situaci se k akci hlásí další podniky, které otevřou své brány, aby veřejnosti ukázaly, že zvířata i ve velkých stájích se mají dobře. Jedinou možností, jak veřejnost přesvědčit o nepravdách kolujících v médiích a na sociálních sítích je otevřít brány a ukázat, jak vypadají stáje a spojená hospodářská zvířata. Zkrátka otevíráme brány s podtitulem „Přesvědčte se na vlastní oči“.

  • Země živitelka se přesouvá na rok 2021

    Po zvážení všech okolností, které nastaly v souvislosti s pandemií COVID-19, a v zájmu ochrany zdraví všech návštěvníků, vystavovatelů i zaměstnanců, se Výstaviště České Budějovice a.s. rozhodlo po dohodě s Ministerstvem zemědělství a svým jediným akcionářem PGRLF, a.s., odložit letošní 47. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Veletrh se, včetně hlavních témat, zaměření i programu, uskuteční ve dnech 26. – 31. srpna 2021.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.