Úvodní strana » Články » Exkurze pro školáky a předškoláky v Pyšelu

Exkurze pro školáky a předškoláky v Pyšelu

Družstvo vlastníků půdy Pyšel (okres Třebíč, kraj Vysočina) v červnu 2022 uspořádalo exkurzi pro školáky i předškoláky z blízkého okolí.

Družstvo vlastníků půdy Pyšel je podnik patřící ke špičce v chovu strakatých plemen, má uznaný šlechtitelský chov a průměrná užitkovost dosahující 8200 kg mléka na dojnici. Družstvo hospodaří na 781 ha zemědělské půdy v okrese Třebíč. Většinu produkce rostlinné výroby spotřebuje 934 kusů skotu ustájených ve stelivovém provozu.

Během exkurze se děti seznámily s provozem mléčné farmy, zemědělskými stroji, nahlédly do příbytků telátek a vyzkoušely si nejednu poznávací soutěž včetně naučné stezky rozmístěné po areálu družstva.

Více si prohlédněte ve fotogalerii níže.

Aktuality

  • Ohlédnutí za Dny českého zemědělství 2022

    Dny českého zemědělství se konaly v pátek 17. června 2022 a v sobotu 18. června 2022. Smyslem a cílem této akce je veřejnosti představit zemědělství, práci v něm a fungování zemědělských podniků, a tím přispět k pozitivnímu vnímání zemědělství jako zajímavého a moderního oboru. Tyto Dny otevřených dveřích v zemědělských podnicích, školních statcích a na farmách jsou jedinečnou příležitostí ukázat veřejnosti, že zemědělství je velmi důležitý obor, bez něhož by se ani laická veřejnost neobešla.

  • Exkurze pro školáky a předškoláky v Pyšelu

    Družstvo vlastníků půdy Pyšel (okres Třebíč, kraj Vysočina) v červnu 2022 uspořádalo exkurzi pro školáky i předškoláky z blízkého okolí.

Projekt je realizován s finanční podporou
Ministerstva zemědělství.